1977 İzmir Bornova doğumluyum. İlk orta ve liseyi İzmir’de okudum. Bornova Anadolu Lisesi (BAL) 95 Almanca mezunuyum. Liseden sonra İTÜ Makina Mühendisliği bölümünü okumak üzere İstanbul’a taşındım.1995 yılından beri İstanbul da yaşıyorum. Artık kendimi bir İstanbul’lu olarak görmeme rağmen  İzmir in yeri hep ayrı kalmıştır.

1999 yılında  mezun olduğum zaman makina sektörü yerine,  popüler olan network ve bilişim sektöründe çalışmaya başladım. Teknik kökenli olmama rağmen yöneticilerimin ısrarı üzerine satış ve pazarlamaya kaydım. Bu amaçla MBA eğitimi de  alarak özellikle Satış ve Pazarlamada tarafına yoğunlaştım.  MBA programında bitirme tezimin konusu “Müşteri Karlılığı” idi ve iş hayatımda canlı senaryolar üzerinde bu konuyla ilgili olarak analizler yapma şansı buldum. 

Uzmanlık alanım videokonferans sistemleridir. Bu teknolojiyi sunan tüm üreticilerin SONY, VCON, POLYCOM, TANDERG, RADVISION, LIFESIZE ve CISCO olmak üzere hepsiyle distributorluk ve partnerlık düzeyinde çalıştım. Videokonferans sistemleri ile birlikte TelePresence, IPTV, video streaming, Tümleşik İletişim (Unified Communication) ve yeni nesil Collaboration İşbirliği çözümleri de ilgilendiğim diğer konulardır.

Bu web sitesinin kaynağı zamanında yurtdışındayken iş başvurularım için hazırlanmış olmasına dayanıyor. Belli bir altyapı oluştuktan sonra kaldırmaya gönlüm elvermedi. Bu yüzden ilgilendiğim konularla internetten topladığım bilgileri diğer insanlarla paylaşmaya karar verdim.  Üstteki linklerden benim takip ettiğim  konularla ilgili web sayfalarına ulaşabilirsiniz. Herhangi bir sorunuz veya isteğiniz varsa iletişim formunu kullanarak benimle temasa geçebilirsiniz.

Tamer Ozbay